Az érdekes hangzású Bluboo márka S8-as modelje nem a csúcskategóriának próbál konkurenciát állítani, mégis ahol lehet, másolja a “nagyok” jellemzőit, leginkább a Samsung S8-ra hasonlít, a típusszámozása is “hasonló”. A specifikáció alapján vonzó, a mobil 5.7 colos kijelzővel, 8 maggal, 3GB rendszer memóriával, 32GB belső memóriával, dupla hátoldali kamerával és ujjlenyomat olvasóval érkezik. De lássuk a gyakorlatban hogy teljesít!
A doboz
A doboz egy elegáns fekete karton doboz, rajta az S8 ezüstös felirata. A dobozban egy körkörösen fóliázott mobil, egy USB Type C kábel, egy 5V/2A-es EU fali USB adapter, egy USB-fülhallgató csatlakozó átalakító illetve egy átlátszó szilikon tok és képernyő védő fólia található. A rövid dokumentáció 8 nyelven olvasható. Láthatóan kezdenek figyelni az igényes csomagolásra és a jó felszereltségre az alsóbb kategóriákban is.
Kinézet
Az előlap egyértelműen a Samsung S8-at másolja, a kidolgozása szép. Az előlapon nincs fizikai gomb vagy a menüt tartalmazó sáv. A menüt szükség esetén a képernyőn jeleníti meg. Ez egyrészt jó, mert úgy lehet nagyobb a kijelző, hogy a mobil fizikai méretét nem növeli, másrészt aki megszokta a fizikai gombot vagy a fix menü elérhetőségét, annak ez az elrendezést meg kell szoknia. A kijelzős hatalmas, szinte faltól falig ér, ez szintén a mai divatnak megfelelő. A mobilon a gombok kialakítása megszokott, bal oldalon a hangerő szabályzó, jobb oldalon a bekapcsoló gomb. Az alján az új mobilokra jellemző USB Type C csatlakozó. Fülhallgató kimenet már nincs, az USB csatlakozón keresztül, átalakítóval lehet zenét hallgatni. Ekkor nem lehet a telefont tölteni. A hátlap már nem a Samsung S8 másolata. Két ledes vaku és két kamera lencse illetve az ujjlenyomat olvasó található hátul. A hátlapi ujjlenyomat olvasó szintén ízlés kérdése, egyelőre a kijelzőbe integrálás várat magára.
Beüzemelés
A SIM kártyát a tetején található tálcába kell behelyezni. Két Nano SIM-et fogad, microSD kártyából pedig maximum 256GB helyezhető bele. A telefon töltés után már használható is volt. Elsőként a nyelvet állítottam át magyarra (egy másik telefon segítségével), majd megadtam a Google fiókomat, hogy elérjem a Google Play-t.
Főképernyő és alkalmazások
A telefon bekapcsolás után zárolt képernyővel fogad, melyen a felső értesítő sávon kívül egy középső értesítő blokk található, alul pedig a kamera gyors elérését szolgáló ikon. A főoldalon jobbra és balra húzva is találunk egy képernyőt. A főoldalon a szokásos alap funkciók találhatóak, kereső, az idő kijelzése, a tárcsázó, üzenetek, kamera és UC böngésző. További programokként rendszer optimalizáló, 9Apps nevű alkalmazás letöltő, témakiválasztó, 360 Security, óra, naptár, fotók, beállítások ikonja. A bal oldali képernyőn egy kereső és egy hírolvasó található, mely a NewsWhip-ről szedi a híreket. A főképernyőn jobbra húzva pedig egy rendszer optimalizáló, a rendszer alkalmazások és a Google alkalmazások mappája, egy QuickTouch nevű gyorsindító és telefon klónozó alkalmazás van. Összességében elmondható, hogy igyekeztek hasznos programokkal előkészíteni a telefont a használatra.
A menüt a kijelző alsó részén az ujjunk felfelé húzásával lehet elérni. Számomra szokatlanul, balra került a visszalépő gomb (kis háromszög), és jobbra került a legutóbb használt alkalmazások listája (négyzet).
A középső ikon (kör) pedig a home gombként működik.
A használt alkalmazások vízszintesen vannak listázva, eldobni őket az ujjunk felfelé húzásával lehet. Ha az ujjunkat lefelé húzzuk, akkor az adott alkalmazást rögzíteni tudjuk a listába, megtekinthetjük az alap információkat illetve függőlegesen osztott képernyőre tudjuk helyezni. (Ezt az S7-en Android 7-el nem is találtam meg elsőre)
Kijelző
Az 5,7 col szélességében óriási, szerencsére az 5 colos mobilokhoz képest nem szélesebb, csak hosszabb a telefon. A kijelző IPS panellel készült, aminek gyönyörűek a színei és minden oldalról jól látható, igaz kevésbé kontrasztos mint egy AMOLED kijelző. Bár a felbontása is csak HD+, ami 1440×720 képpontot takar, összességében elmondható hogy nagyon szép a kijelzője.
Ujjlenyomat olvasó
Az ujjlenyomat olvasó beállításához be kell kapcsolni a képernyőzárat. A mintavételnél az adott ujjunkat többféleképpen is hozzá kell érinteni. Lehetőség van több ujj lenyomatának a rögzítésére is. (leginkább a mutatóujj esik “kézre”) A telefont az ujjlenyomat olvasóval is be lehet kapcsolni, elég csak odaérinteni a hátlapi kamera alatt található leolvasóhoz és azonnal felold. Remekül működik!
Kamera
Kamera alkalmazás a kép és videó készítésen felül nyújt néhány extra funkciót is.
A szép arc (Beauty) mód megtippeli az illető korát, nemét és egy minimális retusálást végez (nem túl pontos).
A faceCute cicás, kutyás inkognitó, stb rajzot tesz a fényképünk elé. Egész pontosan működik.
Bokeh módot használva a kép közepe marad csak éles, a szélein elhomályosít.
A menüben találunk még SloMo, panoráma, vízjel, timelaps és szép arc videó funkciót is.
A panoráma módban egy kis nyíl segíti a telefon pozícióban történő mozgatását, utána pedig 10 másodperc alatt rakja össze a képet. A működése nem túl precíz.
Vízjel üzemmódban az időt, feliratokat vagy képeket tehetünk a fényképekre általunk kívánt pozícióba. Egész jól működik.
Beauty videó módban a képeket sminkeli ki. (szerintem csak homályos lesz tőle) mindezt 480P-ben. Szerintem borzasztó lesz az eredmény.
SloMo módban 2, 3, 4-szeres lassítású videót készíthetünk. Sokat ne várjunk tőle.
A timelaps módban 1, 3, 5, 10 másodpercenként képet készít és azt videóvá fűzi össze. Ez egész jól működik.
A fókuszáláshoz kell egy fél másodperc a kamerának. Ez ebben az árkategóriában elfogadható. A hátoldali kamera közül az egyik 13 megapixeles autófókuszú, a másik 3 megapixeles fix fókuszú. Érzésem szerint ebben az árkategóriában inkább marketing értéke van a két kamerának, mint gyakorlati haszna.
A fenti üzemmódok többségére ráfér még a finomítás, láthatóan inkább a fiatalokat célozták meg velük.
Akkumulátor
Az akkumulátora 3450mAh, ami nagynak mondható. Ez a hétköznapokban is meglátszik, közel két napot megy úgyis, hogy naponta 1-2 órát nyomogatva van. Elvileg támogatja a gyors töltést, de nálam csak 5V-al töltött.
Teljesítmény
Teljesítmény tekintetében egy alsó középkategóriás telefon szinthét hozza.
AnTuTu BenchMark
A1 SD Bench
Összegzés
40 ezer forintért egy jól összerakott, szép kijelzővel, sok memóriával, jó akkumulátor üzemidővel rendelkező telefont kapunk. A kameráján lehetne javítani, mert hiába két lencsés, csak átlagos minőséget hoz.
Ami tetszett
– Jó minőség
– Szép kijelző
– Jól működő ujjlenyomat olvasó
Ami nem tetszett:
– A kamera lassan fókuszál
– Nekem hiányzik a fizikai gomb a képernyő alatt
– Közel 200g
Hol kapható
A Bluboo S8 40000 forint körül kapható: Banggood, Aliexpress, Ebay
Lájkold a blog facebook oldalát, ahol további akciókat és érdekességeket találsz!
Csatlakozz facebook csoportunkhoz is!
tonyk
2017-10-19 at 08:53
Akartam egy ilyet venni. Egy dolog nem tetszett, de nagyon: Az 5,7″-hoz tartozó 1440×720-as felbontás. 🙁
Kinai cuccok blog
2017-10-19 at 09:08
@tonyk: A Bluboo S1 4GB/64GB rammal, fullHD kijelzővel most akciósan hasonló áron van.
A processzora is erősebb és van rajta fizikai gomb is. Talán S8 kicsit jobban néz ki.
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_647663.html?lkid=11617846
tonyk
2017-10-19 at 09:11
Köszi, néztem ezt is, de ez nem tetszett az asszonynak (feleségemnek kellet a telefon).
De azóta a kérdés megoldódott, már az új készülékét nyomkodja.
Berelhetoreklamfelulet
2017-10-19 at 09:52
40k ért ennél jobbat is találni. A kijelzője pocsék, dupla kamera fölösleges ha nincs kihasználva, és még ocsmányan is néz ki.
Kinai cuccok blog
2017-10-19 at 09:52
@tonyk: Ok. Végül melyiket vettétek meg?
tonyk
2017-10-19 at 09:56
Ulefone T1 és Umidigi Z1 között ment a ping-pong. Végül Az Umi lett, mivel előtte egy Umi Londont használt.
Anyámnak pedig a héten jött meg Ulefone Metal. 26.500 volt. 3GB/32GB.
Kinai cuccok blog
2017-10-19 at 11:20
@Berelhetoreklamfelulet: “A kijelzője pocsék, dupla kamera fölösleges ha nincs kihasználva, és még ocsmányan is néz ki.”
A kijelzője kimondottan szép és ugyanúgy néz ki, mint a Samsung S8.
Egyébként meg egy kerettel ellátott kijelző. Ebből többet már nem nagyon lehet kihozni 😀 Így néz ki a telefonok nagy része 🙂